Imprezy i wycieczki

 

 

15.06.2019 r.
Zakończenie sezonu pływackiego grupy dorosłych SKALARKÓW

W dniu 08.06.2019 r. odbyło się zakończenie sezonu pływackiego dorosłej grupy SKALAR.Dla uczestników naszych zajęć przygotowaliśmy spływ kajakowy na trasie Jawidz - Wólka Rokicka - "Przystań kajakowa TOMI KAJAKI".Tam organizator spływu - TOMI KAJAKI przygotował dla nas dania z grilla. W miłej atmosferze wspominaliśmy początki naszych zajęć oraz gratulowaliśmy sobie nawzajem postępów w pływaniu. Dziękujemy za cudowne popołudnie i wieczór, mamy nadzieję, że w tym samym składzie (lub powiększonym) spotkamy się znów we wrześniu.
Składamy również podziękowania na ręce TOMI KAJAKI w Wólce Rokickiej za coroczne wsparcie naszych festynów. Zdjęcia na stronie Facebookowej LKP SKALAR.
Pozdrawiamy, Trenerzy.

 

 

09.06.2019 r.
Festyn rodzinny Klubu SKALAR na zakończenie sezonu pływackiego 2018/2019

 

W sobotę 01.06.2019 r. na Ośrodku Wypoczynkowym "Marta" w Firleju odbyła się impreza integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego 2018/2019. Data festynu zbiegła się również z Dniem Dziecka oraz Urodzinami Klubu. W imprezie wzięło udział ok. 250 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Wśród atrakcji były rowerki wodne, kajaki, rowery trójkołowe, dmuchane zjeżdżalnie oraz zamki, wata cukrowa, popcorn, fotobudka, malowanie twarzy. Oprócz tego animatorzy oraz miasteczko cyrkowe. Po dużej dawce dobrej zabawy na uczestników czekały kiełbaski z grilla, napoje oraz lody. Jak co roku na zakończenie sezonu pływackiego sympatycy klubu spędzili czas rodzinnie w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc. Podziękowania również dla Wypożyczalni Kajaków "Tomi" za udostępnienie kajaków. Za udostępnienie atrakcji na czas imprezy i miłą, rodzinną atmosferę dziękujemy właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego "Marta". Do zobaczenia za rok. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 

Poniżej link do zdjęć z FOTO BUDKI:

zdjęcia z Festynu Rodzinnego SKALAR

 


09.06.2019 r.
Dzień dziecka w Klubie SKALAR

 

W dniach 25-31.05.2019 r. Klub SKALAR przygotował dla swoich uczestników atrakcje. Czyli dużo dobrej zabawy na dmuchanych materacach, pizzach, kołach. Od soboty do piątku na każdych zajęciach Klubu SKALAR był czas na relaks i wypoczynek. Serdecznie dziękujemy za kolejny rok w Klubie SKALAR.

 

 

 

 

 

09.06.2019 r.
Miła niespodzianka dla dzieci uczęszczających do sekcji pływackiej

 

W dniu 28.05.2019 r. przed zajęciami z pływania na dzieci z sekcji pływackiej czekała niespodzianka. Był to pokaz filmu 3d VirualQuest. Tematem filmu była oczywiście woda, a mianowicie ocean wraz z żyjącymi w nim zwierzętami. Dzieciom pokaz bardzo się podobał, z uśmiechem na twarzy poszły na zajęcia na pływalnię. Serdecznie dziękujemy drogie dzieci, że byliście z nami. Życzymy udanych wakacji.

 

 

 

 

 

14.02.2019 r.

Wyjazd na trampoliny i wrotkowisko - sprawozdanie

 

W dniu 12.02.2019 r. grupa 45 dzieci wraz z opiekunami udała się na wyjazd na trampoliny i wrotkowisko do Lublina. Pierwszą atrakcją były trampoliny na Maniaskakania. Na początku Pani instruktor przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z trampolin. Później była rozgrzewka, no a później dużo dobrej zabawy. Po 60 minutach był odpoczynek i czas na posiłek. Druga atrakcja to wrotkowisko Skatetown. Większość dzieci była pierwszy raz. Pan Michał wyjaśnił dzieciom jak się przewracać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Uśmiech towarzyszył dzieciom mimo upadków. Większość dzieci radziło sobie bardzo dobrze. W autobusie w drodze powrotnej można było się chwilę przespać. Cali i zdrowi wróciliśmy do Lubartowa. Zdjęcia dostępne w zakładce Galeria.

 

 

05.02.2019 r.

V Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla...” Moniki i Mileny - sprawozdanie

 

W dniu 02.02.2019 r. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie rozpoczął się V Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla...”. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową Nr 3 w Lubartowie. Cele imprezy: zbiórka pieniędzy dla Moniki i Mileny, popularyzacja pływania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz promocja zdrowego trybu życia.

Około godziny 18 rozpoczęła się impreza. Krótkie przywitanie gości, szczere podziękowania od Mileny oraz miły akcent w postaci tortu na 5-lecie maratonu. Na imprezie pojawili się goście specjalni: Bartłomiej Roguski (wielokrotny rekordzista Polski na 200 m stylem klasycznym) oraz przesympatyczna Sonia Bochyńska (wielokrotna złota medalistka Pucharu Świata pływania w płetwach, reprezentantka Polski w pływaniu na 50 oraz 100 m stylem dowolnym na arenie międzynarodowej przez 10 lat).

Od godziny 18.00 do wody weszły osoby niepełnoletnie. Była to spora grupa aż 81 uczestników. Oczywiście nie wszyscy mogli pływać od razu. Niektóre osoby musiały poczekać na swoją kolejkę. Najwytrwalsze osoby pływały aż 4 godziny. W kategorii osób niepełnoletnich najwięcej przepłynęli: Wiktoria Paśnik (6000 m – wśród dziewcząt), Michał Bielecki (9650 m – wśród chłopców). Najmłodszymi uczestnikami imprezy okazali się Róża Wróblewska oraz Szymon Osior. Dzieci i młodzież łącznie przepłynęli 233675 m.

Po godzinie 22.00 rozpoczął się maraton pływacki dla osób pełnoletnich. Grupa 17 osób pływała dzielnie. Ostatnie dwie osoby zakończyły pływanie o godzinie 3.00. W kategorii kobiet najwięcej przepłynęła Marzena Bartkowicz (8000 m), wśród mężczyzn Rafał Rybak (12000 m). Najstarszym uczestnikiem okazał się Pan Andrzej Marzęda. Łącznie osoby dorosłe przepłynęły 85450 m.

Trochę liczb na koniec: 4456 zł – zebrana kwota, 319125 m – przepłynięty dystans łącznie, 12765 – liczba długości basenów 25 m, 98 – uczestników.

Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom, nagrodę w loterii. Były również puchary dla najwięcej przepłyniętych w danej kategorii oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Na każdą osobę czekał poczęstunek, gorąca herbata oraz Foto Budka.

W godzinach 20.30 dla dzieci i młodzieży oraz 23.30 dla osób dorosłych odbyła się loteria z fantami. Każdy uczestnik wyszedł z nagrodą. Sponsorami loterii byli: Strefa Wysokich Lotów, Skypark, Restauracja Stara Łaźnia, Optyk Styl, Jubiler Niewęgłowski, Sklep "U Wiktora", Vitamin Shop, Sklep 4F, Bad Mojo Tattoo, Montownia Fryzur, Salon Fryzjerski Effect Iza, Siłownia Colosseum, Toys Word, Restauracja "W Bramie", Siłownia "Fit Gim", Pizzeria "Primo", Sala zabaw "Kawa i zabawa", Pizzeria "Włoska Robota", Kwiaciarnia "Camille", Siłownia "Sky Line", Studio Uroda, PSP Lubartów, Specjalny Ośrodek Szkoleniowo-Wychowawczy w Firleju, Tomi Kajaki, DIVE Service Szkoła Nurkowania, Fotobudka, Biurpackexpress, Piekarnia Szczygiełek.

Patronami medialnymi byli: Tygodnik Lubartowiak, Wspólnota Lubartowska, www.lubartow24.pl.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie pod przewodnictwem Pana Ryszarda Gieracha, Klubu Aktywnych ART-FIT z Panią Aleksandrą Berger na czele oraz wolontariuszy z klubu SKALAR.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pana Janusza Sysy oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie Pana Mariana Bobera za udostępnienie obiektów. Do zobaczenia za rok. Zdjęcia dostępne są w zakładce Galeria.

 

Wyniki maratonu

 

 

03.01.2019 r.
Wyjazd na lodowisko ICEMANIA z Klubem SKALAR

W dniu 28.12.2018 r. grupa 42 dzieci wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu był pobyt na lodowisku ICEMANIA. Część dzieci była pierwszy raz na łyżwach. Mimo to w większości dzielnie stawiała pierwsze kroki na lodzie. Było dużo śmiechu, były też … upadki. Wszyscy uczestnicy posiadali dla bezpieczeństwa kaski. Duża grupa dzieci radziła sobie bardzo dobrze i pewnie pokonywała kolejne okrążenia. Najlepiej z opiekunów jeździł … Pan Karol. Serdeczne podziękowania dla opiekunów Panów: Karola, Krzysztofa oraz Darka. Warto wspomnieć i podziękować również rodzicom za pomoc i opiekę podczas wyjazdu. Kolejne atrakcje już wkrótce. Zdjęcia z zakładce Galeria.

 

 

08.12.2018 r.
Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie

W dniach 06-08.12.2018 r. na zajęciach klubowych pojawił się Święty Mikołaj wraz ze swoimi Elfami. Mikołaj miał dla dzieci prezenty. Wśród nich dmuchane materace, flamingi, kawałki pizzy, kółka do pływania oraz dużo, dużo dobrej zabawy. Na zakończenie każde dziecko dostało coś słodkiego.

 

 

 

07.10.2018 r.

Rodzinne pływanie po raz 9

Dnia 3 września 2018 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Rodzinne pływanie”, która przeznaczona była dla dzieci 8 letnich i młodszych oraz ich opiekunów. Celem imprezy była popularyzacja pływania u dzieci z rocznika 2010 i młodszych, spędzanie wolnego czasu z rodzicami w sposób zorganizowany oraz rozwijanie nawyku „aktywnego wypoczynku”. „Rodzinne pływanie” przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie. Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało nagrodę w formie paczki.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sysy Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy.

 

 

 

03.07.2018 r.
Dzień po dniu - relacja z Obozu letniego 2018 w Poroninie

 

W dniach 24.06.2018 r. - 01.07.2018 r. odbył się Obóz letni 2018 w Poroninie. Organizatorem obozu był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR.

W dniu 24.06.2018 r., wczesnym rankiem nastąpił wyjazd uczestników obozu letniego do Pensjonatu „Gromada” w Poroninie. Podróż przebiegała bardzo dobrze i po przyjeździe na dzieci czekał pyszny obiad. Po posiłku był przydział pokoi i przedstawienie regulaminów i przepisów obowiązujących podczas pobytu dzieci na obozie. Później kolacja i kibicowanie fair play podczas meczu Polska – Kolumbia.

Drugi dzień zaczął się od pobudki o godzinie 7.30. Później śniadanie i wyjazd do Doliny Strążyskiej. Szlak okazał się bardzo ciekawy dla dzieci. Po drodze były miejsca, w których można było zrobić ciekawe zdjęcia. Ukoronowaniem wysiłku było dotarcie do wodospadu Siklawica. Po południu, w ramach wypoczynku uczestnicy obozu korzystali z basenów na Termach Szaflary. Po kolacji były gry i zabawy integracyjne.

Kolejny dzień atrakcji to wycieczka na Gubałówkę. Były dwie możliwości wycieczka piesza lub wjazd kolejką. Oczywiście większość dzieci chciała wejść pieszo. Na Gubałówce czekał na dzieci Park Linowy oraz ciepła herbata. Widoki, mimo zmiennej pogody były super. Po obiedzie uczestnicy obozu byli w Regionalnej Izbie w Murzasichle. Tam czekał na dzieci Gawędziarz, który opowiadał w sposób bardzo ciekawy o górach i zwyczajach góralskich. Po powrocie była możliwość skorzystania z boisk przy Pensjonacie. Były mecze w piłkę nożną oraz koszykówkę. Był też badminton oraz trampolina do skakania. Zmęczone dzieci, ale szczęśliwe udały się po godzinie 21 do pokoi.

Za nami półmetek obozu. Dzisiaj byliśmy w jednych z najnowszych i największych term w Polsce. Chochołowskie Termy to 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. Dodatkowo zjeżdżalnie rodzinne wewnątrz obiektu: pontonowa niebieska, pontonowa z cebulą zielona oraz zjeżdżalnia z zapadnią szara. W czasie drogi na baseny mijaliśmy dom rodzinny Kamila Stocha. Oprócz basenów był również wjazd kolejką krzesełkową na Wielką Krokiew. Skocznia zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Później spacer na Krupówki. Tam oczywiście zakup pamiątek. Pogoda jest pochmurna i deszczowa, ale nie dajemy się.

Ach, co za dzień. W czwartek dzieci musiały wstać o godzinie 7.00. Po godzinie 8.00 wyjechaliśmy do Skansenu Taboru Kolejowego, który powstał na terenie dawnej parowozowni w Chabówce. Skansen słynie z najliczniejszej i jednej z najciekawszych kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich. Później jedna z najlepszych atrakcji w czasie obozu, czyli pobyt w Rabkolandzie w Rabce-Zdrój. Rabkoland to 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście. Oczywiście główne atrakcje to karuzele, których jest aż 34! Oprócz popularnych w innych parkach urządzeń jak Koło Widokowe, Balerina czy Autodrom były również wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju atrakcje, takie jak Latający Autobus, Pontony czy ekstremalny Music Express. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był seans magii, czyli pokaz iluzjonisty. Dodatkową atrakcją był udział niektórych uczestników obozu w pokazie. Po obiedzie uczestnicy obozu kibicowali reprezentacji Polski. Wieczorem na chętne dzieci czekały gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

W piątek od rana dzieci spędzały czas na Termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Był to trzeci pobyt uczestników obozu na basenach termalnych. Komponując ofertę Termy Bania szczególnie dużo uwagi poświęcono najmłodszym. Dzieciom dedykowano jedną z części obiektu – Strefę Zabawy. Uśmiechy nie znikały ani na chwilę z buź naszych obozowiczów. Później popołudniu wybraliśmy się na Krupówki gdzie dzieci spróbowały smacznych gofrów oraz lodów. W planie dnia były również zakupy na targu pod Gubałówką. Dodatkową atrakcją była gigantyczna zjeżdżalnia na 8 torów i wysokość sięgającą 5 piętra. Wieczorem grill oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Szum pobliskiego potoku umilał wieczorny pobyt na dworze. Na koniec dnia atrakcja towarzysząca nam od początku pobytu w Poroninie, czyli deszcz.

W sobotę rano dzieci były na wycieczce pieszej Doliną Kościeliską. Po południu obozowicze przedstawiali swoje skecze, piosenki, tańce oraz śmieszne scenki. Było dużo dobrej zabawy i oczywiście śmiechu. Później rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Nagrody dla wszystkich biorących udział oraz 6 prac nagrodzonych zostało dodatkowymi upominkami. Dla wszystkich obozowiczów również organizatorzy obozu mieli pamiątki: kubki oraz magnesy. Po kolacji odbyła się dyskoteka. Wieczorem zostało pakowanie i ostatnia noc w Poroninie.

Niedziela, pobudka o godzinie 7.00. Poranna toaleta oraz kończenie pakowania. Pyszne śniadanie o godzinie 8.00 i o godzinie 9.00 wyjazd do Lubartowa. Po drodze jeszcze obiad. O godzinie 17.00 przyjazd do Lubartowa.

Obóz z dużą ilością atrakcji ale przede wszystkim bezpieczny nie byłby możliwy bez opiekunów, czyli Pani Sylwii, Panów Karola, Krzyśka, Darka i Radka. Bezpieczna podróż była możliwa dzięki Panu Jackowi. W zakładce Galeria są zdjęcia. Poniżej filmiki z wyjazdu (prosimy kliknąć na linki):

 

   

 

 

03.07.2018 r.
Festyn rodzinny Klubu SKALAR

 

W sobotę 09.06.2018 r. na obiektach MOSiR Lubartów przy ulicy Parkowej odbyła się impreza integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego 2017/2018. W festynie rodzinnym Klubu SKALAR wzięło udział około 200 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Wśród atrakcji były gokarty, boisko do piłki nożnej, dmuchane zjeżdżalnie, lody włoskie, fotobudka, Pan Przygoda, wóz strażacki, gry i zabawy rekreacyjne. Po dużej dawce dobrej zabawy na uczestników czekały kiełbaski z grilla i napoje. Pyszne kiełbaski serwowali Państwo Gierachowie. Dodatkową atrakcją był zimny prysznic z wozu strażackiego. Dzięki współpracy z klubem Aktywnych ART-FIT była możliwość uzyskania certyfikatu z Nordic walking. Grupa wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie na czele z Panem Ryszardem Gierachem prowadziła gry i zabawy rekreacyjne. Jak co roku na zakończenie sezonu pływackiego sympatycy klubu spędzili czas rodzinnie w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc. Podziękowania również dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pana Janusza Sysy za udostępnienie obiektów przy ulicy Parkowej. Za użyczenie wozu strażackiego na czas trwania imprezy serdeczne podziękowania dla Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie Pana Tomasza Podkańskiego. Impreza nie odbyła by się bez pomocy Pani Aleksandry Berger i wolontariuszy z klubu Aktywnych ART-FIT i Pana Ryszarda Gieracha i wolontariuszy z II LO w Lubartowie. Do zobaczenia za rok. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 

 

13.06.2018 r.
Dzień dziecka na wesoło

 

Na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie w dniu 8 czerwca odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna „Dzień dziecka na wesoło”. Uczestniczyło w niej 49 dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Celem imprezy było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, popularyzacja pływania wśród dzieci, spędzenie czasu wolnego w sposób zorganizowany oraz rozwijane nawyku „aktywnego wypoczynku”. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano gry i zabawy w wodzie. Dzieci nieco starsze oraz oswojone z wodą mogły spróbować swoich sił w wyścigach: na dmuchanych materacach. Wśród konkurencji były także zabawy z nurkowaniem oraz skakaniem do wody. Dla wszystkich były dyplomy oraz nagrody. Impreza została współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sysy Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 

 

07.03.2018 r.

IV Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla...” Podopiecznych Fundacji STELLA „Dzieci motyle”

 

W dniu 03.03.2018 r. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie rozpoczął się IV Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla...”. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie, Szkołą Podstawową Nr 3 w Lubartowie, II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie oraz Fundacją STELLA im. Agaty Orłowskiej. Cele imprezy: zbiórka pieniędzy dla Podopiecznych Fundacji STELLA, popularyzacja pływania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz promocja zdrowego trybu życia. O godzinie 17.50 uroczyście imprezę otworzył Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki.

Od godziny 18.00 do wody weszły osoby niepełnoletnie. Była to spora grupa aż 77 uczestników. Oczywiście nie wszyscy mogli pływać od razu. Niektóre osoby musiały poczekać na swoją kolejkę. Najwytrwalsze osoby pływały aż 4 godziny. W kategorii osób niepełnoletnich najwięcej przepłynęli: Kaja Wróblewska (5000 m – wśród dziewcząt), Jakub Kisiel (7250 m – wśród chłopców). Najmłodszą uczestniczką imprezy okazała się Róża Wróblewska. Dzieci i młodzież łącznie przepłynęli 191150 m.

Po godzinie 22.00 rozpoczął się maraton pływacki dla osób pełnoletnich. Grupa 36 osób pływała dzielnie. Ostatnie dwie osoby zakończyły pływanie o godzinie 3.30. W kategorii kobiet najwięcej przepłynęła Małgorzata Machnikowska (5100 m), wśród mężczyzn Rafał Rybak (11000 m). Najstarszym uczestnikiem okazał się Pan Krzysztof Górski, promujący Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji. Łącznie osoby dorosłe przepłynęły 112950 m.

Trochę liczb na koniec: 3200 zł – zebrana kwota, 304100 m – przepłynięty dystans łącznie, 12164 – liczba długości basenów 25 m, 123 – uczestników, w tym 113 – pływających oraz 10 – niepływających uczestników.

Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom, nagrodę w loterii. Były również puchary dla najwięcej przepłyniętych w danej kategorii oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Na każdą osobę czekał poczęstunek, gorąca herbata oraz Foto Budka.

W godzinach 20.30 dla dzieci i młodzieży oraz 23.30 dla osób dorosłych odbyła się loteria z fantami. Każdy uczestnik wyszedł z nagrodą. Sponsorami loterii byli: Drogeria Jaśmin, Biurpackexpress, Netgraph, Fotobudka M. Żmurek, U Wiktora, Zespół Rokiczanka, Tomi Kajaki, Salon fryzjersko-kosmetyczny Rudzińska, Studio Uroda Montownia Fryzur Męskich, Cukiernia M. Siej, Siłownia Colosseum, Fotograf Skowronek, Toys World, Restauracja Zgoda, Optyk Styl, Jubiler Niewęgłowski, Pizzeria Primo, W Bramie, Straż Pożarna, Wiola Dessauer, Muzem Zamoyskich w Kozłówce, SKYPARK, Maniaskakania, Bartosz Ceberak, FitCom Anna Knefel, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju, Agencja Ochrony Wojtas, Piekarnia Szczygiełek, Sklep Garden. Biurpackexpress dodatkowo zapłaciło za przepłynięty dystans.

Patronami medialnymi byli: Tygodnik Lubartowiak, Wspólnota Lubartowska, www.lubartow24.pl.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie pod przewodnictwem Pani Justyny Świderskiej-Niedobit oraz Ryszarda Gieracha, Klubu Aktywnych ART-FIT z Panią Aleksandrą Berger na czele oraz wolontariuszy z klubu SKALAR. Warto wspomnieć również o Paniach Ewie Rodak i Lenie Łabuz, bardzo zaangażowanych w organizację i przebieg imprezy.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pana Janusza Sysy oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie Pana Mariana Bobera za udostępnienie obiektów. Dziękujemy również Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie Pani Halinie Zdunek za udostępnienie nagłośnienia. Do zobaczenia za rok. Zdjęcia w zakładce Galeria. Poniżej wyniki z Maratonu.

 

wyniki z Maratonu

 

 

27.02.2018 r.
Wyjazdy w ferie 2018 z klubem SKALAR

Lubartowski Klub Pływacki w okresie ferii zimowych 2018 zorganizował dla swoich członków 2 wyjazdy do Lublina. W dniu 30.01.2018 r. grupa 60 dzieci wraz z opiekunami pojechała do Lublina. Celem wyjazdu był SKYPARK oraz kręgle. W związku z dużą ilością dzieci grupa podzielona była na dwie mniejsze. Jedna korzystała z atrakcji skałek wspinaczkowych, druga natomiast uczyła się gry w kręgle. Później oczywiście nastąpiła zmiana. Większość uczestników wyjazdu była pierwszy raz na tego typu atrakcjach. Drugi wyjazd w dniu 01.02.2018 r. odbył się na trampoliny Maniaskakania oraz do kina. Duża ilość trampolin wystarczyła, żeby dzieci zmęczyć. Następnie grupa 45 dzieci spędziła miło czas na seansie filmowym. Film animowany „Gnomy rozrabiają” bardzo się podobał. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 

13.12.2017 r.
Otworzyli sezon pływacki razem z Otylią Jędrzejczak

W dniu 9 września członkowie LKP Skalar rozpoczęli sezon pływacki 2017/2018 zajęciami na basenie oraz warsztatami pływackimi Otylia Swim Tour w Lublinie.
Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. W każdym spotkaniu udział bierze około 90 młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, pływających czterema stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny), ich opiekunowie i trenerzy. Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia, by dostarczyc? im odpowiednio sprofilowanej wiedzy.
Udział w warsztatach wzięło sześcioro młodych zawodników lubartowskiego klubu, którzy pod okiem trenerów takich jak: Otylia Jędrzejczak ,Konrad Czerniak, Robert Wilk, Robert Białecki, Maciej Białek i Paulina Barzycka doskonalili swoje umiejętności w wodzie jak i na lądzie.
Już za tydzień pierwsze w tym sezonie pływackim zmagania młodych zawodników w Krasnymstawie. Trzymamy mocno kciuki oraz życzymy powodzenia. Zdjęcia w zakładce Galeria.

 

10.12.2017 r.
Mikołajki Klubowe

W dniu 09.12.2017 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się Mikołajki Klubowe. Do dyspozycji dzieci były materace, dmuchane piłki, zabawki do wyławiania, płetwy itd. Po wyjściu z wody na dzieci czekał Mikołaj... z czekolady.

 

05.07.2017 r.
Kolonie letnie 2017 z klubem SKALAR - sprawozdanie

Pierwsze kolonie letnie zorganizowane przez klub mamy już za sobą. W dniach 26.06-02.07.2017 r. grupa 45 dzieci wraz z opiekunami i kierownikiem gościła w Ośrodku Leśna Ryba w Jedlance Starej. W dniu 26.06.2017 r. o godzinie 9.00 wyjechaliśmy autokarem z Lubartowa. Niedługo później, bo już za 40 minut byliśmy na miejscu. Ośrodek Leśna Ryba w Jedlance Starej przywitał nas bardzo ładną pogodą. Na początku uczestnicy kolonii zostali poinformowani o regulaminach, prawach i obowiązkach, które będą obowiązywały podczas wspólnego wypoczynku. Później było kwaterowanie w domkach i ciepły obiad. Następnie grupą poszliśmy na plażowanie i kąpiel. Wieczorem odbył się wieczorek zapoznawczy wraz z grami i zabawami kolonijnymi. Pierwsza noc w nowym miejscu dla części dzieci była dość trudna. Warto wspomnieć, iż część młodszych uczestników pierwszy raz nocowała poza domem. Ale daliśmy radę. Drugiego dnia czekały na dzieci atrakcje takie, jak: wejście na park linowy, pływanie kajakami oraz turnieje w plażową piłkę nożną, „Dwa ognie”, rzucankę siatkarską. W tym dniu odbyło się również pasowanie na kolonistę. Były przeszkody do pokonania oraz napój do wypicia. Napój zrobiony z 10 cytryn i wody mineralnej z założenia miał powodować na twarzy dzieci kwaśną minę, a okazał się pysznym napojem na zaspokojenie pragnienia. Wieczorem odbyła się pierwsza dyskoteka. W środę była możliwość spróbowania trudniejszych tras na parku linowym oraz to na co czekali chłopcy czyli paintball. Po południu było plażowanie oraz gry i zabawy w wodzie. W tym dniu odbył się konkurs malowania pt. „Twoje ulubione wakacje”. Zamiast kolacji wieczorem na dzieci czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz pieczonymi ziemniakami. Po śniadaniu w czwartek grupą poszliśmy na plażowanie, kąpiel oraz wyścigi rzędów w wodzie. Po południu przyjechał do nas Pan Przygoda, który przywiózł szereg atrakcji dla dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyły się ogromna kula do której wchodziły dzieci oraz ponton mogący zabrać aż 10 pasażerów za jednym razem. Po kolacji DJ Daniel wraz z Sylwią prowadzili dyskotekę przebierańców. Muzyka oraz animacje bardzo się podobały dzieciom i gdyby nie cisza nocna to bawilibyśmy się do rana. W piątkowe przedpołudnie wyruszyliśmy na wycieczkę pieszą. Warto wspomnieć, iż grupa była bardzo zdyscyplinowana i przestrzegała zasad bezpiecznego poruszania się. Po południu odbył się turniej piłki nożnej. Uczestnicy, którzy nie grali mogli plażować się i kąpać w pobliskim jeziorze. Wieczorem wyruszyliśmy do... pobliskiej świetlicy na Finał Mistrzostw Europy U21 w piłkę nożną. Mimo, iż Reprezentacja Polski odpadła z turnieju, większość dzieci miała swojego faworyta. Była nim Hiszpania. Oprócz naszych 45 kibiców, byli również kibice z kolonii letnich z Warszawy. W bardzo miłej atmosferze kibicowaliśmy i przeżywaliśmy mecz. W sobotę była możliwość dla chętnych wejścia po raz 3 na park linowy. Warto wspomnieć, iż w planach były tylko 2 wejścia. Podkreślić należy, iż 6 uczestników zdobyło najtrudniejszą trasę w parku linowym. Pomagał młodym śmiałkom Pan Karol. Osoby, które nie były na parku linowym mogły pójść na plażowanie i kąpiel. W tym dniu również odbył się konkurs rzeźby z piasku. Po południu odbyły się podchody. Uczestnicy podzieleni byli na 2 zespoły. Ciekawe wskazówki oraz zadania sprawiły, iż taka forma spędzania czasu bardzo się dzieciom spodobała. W tym dniu odbył się konkurs malowania farbami na streczu. Wyszły naprawdę ładne obrazy. Wieczorem odbyło się pożegnalne ognisko. W niedzielę po śniadaniu nastąpiło podsumowanie kolonii. Zapytane dzieci, które z atrakcji najbardziej się podobały stwierdziły, iż wszystkie. Rozdaliśmy nagrody (kubki ze zdjęciem zrobionym w pierwszym dniu kolonii na plaży oraz pamiątkowym napisem), ciastka na osłodzenie wyjazdu oraz dyplomy. Kubki będą dzieciom przypominały codziennie rano o miło spędzonym czasie na koloniach. Mamy taką nadzieję!!! Stęsknieni rodzice do godziny 11.00 odebrali swoje pociechy. Codziennie były 3 posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Od czasu do czasu jako deser były lody. Po śniadaniu była inspekcja czystości w domkach. Stwierdzić należy, iż w większości domków był porządek. Dzieci były punktualne oraz zdyscyplinowane. Wychowawcy w składzie: Karol Sagan, Krzysztof Gierach, Radosław Remiszewski oraz Dariusz Klej jednogłośnie stwierdzili, iż miło spędzili czas z Państwa dziećmi. Warto wspomnieć, iż na kolonie przyjechała wychowawczyni klasy 3s Pani Krystyna Bunia-Maleszyk. Było nam z tego powodu bardzo miło. Do zobaczenia za rok. Już planujemy kolejne kolonie, oczywiście dużo dalej od Lubartowa.

 

13.06.2017 r.
Wyjazd integracyjny na zakończenie sezonu pływackiego 2016/2017 w Firleju

W sobotę 11.06.2017 r. na Ośrodku Wypoczynkowym "Marta" w Firleju odbyła się impreza integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego 2016/2017. Była to również impreza z okazji 5-lecia klubu SKALAR. W imprezie wzięło udział ok. 200 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Wśród atrakcji były rowerki wodne, kajaki, rowery trójkołowe, boiska do siatkówki, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, fotobudka, malowanie twarzy. Nie mogło oczywiście zabraknąć tortu. Największą popularnością cieszył się Pan Balonik, który z balonów potrafił zrobić wszystko. Nagrodzone zostały dzieci, które napisały wiersze o klubie. Miłym akcentem był występ Krzysia Nowakowskiego, który umilił nam czas graniem na akordeonie. Po dużej dawce dobrej zabawy na uczestników czekały kiełbaski z grilla, napoje oraz lody. Jak co roku na zakończenie sezonu pływackiego sympatycy klubu spędzili czas rodzinnie w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc. Podziękowania również dla Wypożyczalni Kajaków "Tomi" za udostępnienie kajaków. Za udostępnienie atrakcji na czas imprezy i miłą, rodzinną atmosferę dziękujemy właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego "Marta". Do zobaczenia za rok. Zdjęcia w zakładce Galeria.

Oto wiersze napisane przez nasze kochane dzieci z okazji 5-lecia klubu SKALAR prosimy kliknąć na link

 

12.06.2017 r.
Rodzinne pływanie dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych - VIII edycja

W dniu 10.06.2017 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa "Rodzinne pływanie", która przeznaczona była dla dzieci 8 letnich i młodszych oraz ich opiekunów. Celem imprezy była popularyzacja pływania u dzieci z rocznika 2009 i młodszych, spędzanie wolnego czasu z rodzicami w sposób zorganizowany oraz rozwijanie nawyku „aktywnego wypoczynku”. "Rodzinne pływanie" przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie. Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, zbieranie piłeczek z wody na czas. Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom i nagrodę. Dzięki Piekarni "Szczygiełek" przy wyjściu z basenu na dzieci czekały drożdżówki.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki "SKALAR" przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Impreza współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sysy Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy. Dla Klubu Aktywnych ART-FIT podziękowania za udostępnienie nagłośnienia.

 

04.06.2017 r.
Dzień dziecka na wesoło

Na pływalni MOSiR Lubartów 3 czerwca odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna „Dzień dziecka na wesoło”. Uczestniczyło w niej 77 dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Celem imprezy było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, popularyzacja pływania wśród dzieci, spędzenie czasu wolnego w sposób zorganizowany oraz rozwijane nawyku „aktywnego wypoczynku”. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano gry i zabawy w wodzie. Dzieci nieco starsze oraz oswojone z wodą mogły spróbować swoich sił w wyścigach: na dmuchanych krokodylach i materacach. Wśród konkurencji były także zabawy z nurkowaniem oraz skakaniem do wody. Dla wszystkich były dyplomy, nagrody oraz słodki poczęstunek. Impreza została współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sysy Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy i udostępnienie nagłośnienia. Do zobaczenia za rok.

 

20.02.2017 r.
Rekordowy Charytatywny Maraton Pływacki dla Bianki Zofii Dzięcioł

W dniu 18.02.2017 r. na pływalni MOSiR Lubartów został zorganizowany po raz trzeci "Charytatywny Maraton Pływacki Pływamy Dla.". Organizatorem był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z MOSiR Lubartów.
W tym roku uczestnicy maratonu pływali dla Bianki Zofii Dzięcioł, u której po 4 miesiącach zdiagnozowano chorobę Klątwa Odyny CCHS. Jest to zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji, czyli rzadka, genetycznie uwarunkowana, potencjalnie śmiertelna choroba. Bianka wymaga stałego podłączenia do respiratora, nadzoru rodziców, opiekunów medycznych, lekarzy w dzień i w nocy. Rehabilitacja i opieka specjalistów w warunkach domowych jest koniecznością dla prawidłowego rozwoju Bianki, tak, aby w przyszłości mogła wieść "normalne" życie, chodzić do szkoły, bawić się z innymi dziećmi, poznawać świat od tej lepszej strony.
Udział w maratonie wzięło łącznie 164 uczestników ,udało Nam się zebrać w sumie 4694,30 zł.
Dzieci przepłynęły 131km100m,dorośli 169 km 650 m co łącznie dało nam 300km 750 m !!!
Tytułowe rekordy padły tego roku nie tylko pod względem liczebności ale także zebranej kwoty i przepłyniętych km ,za które firma Biurpackexpress oraz Sanit zapłacili po 2 zł za km.
Wśród dzieci rekordzistami byli : SZYMON BĄBOL, który przepłynął 4100 m oraz BARTOSZ URBAN z dystansem 4000 m, a wśród dziewczynek ALICJA WAŚKOWICZ z przepłyniętymi 4550m i KAJA WRÓBLEWSKA - 4500m.
Wśród dorosłych największa liczbę basenów przepłynął MICHAŁ CHUDEK 11000m, a wśród Pań IWONA TARKOWSKA 7050m.
Najmłodsi uczestnicy tegorocznego maratonu to NIKODEM NAJDA oraz JAN KRUPA.
Chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować za okazaną pomoc oraz wsparcie podczas organizacji i samego maratonu, a w szczególności:
- Panu Dyrektorowi MOSiR Lubartów Januszowi Sysa za udostępnienie pływalni na czas trwania maratonu;
- Pani Dyrektor II LO Halinie Zdunek za udostępnienie nagłośnienia oraz pomieszczeń szkoły;
- Panu Ryszardowi Gierachowi;
- Klubowi Aktywnych ART-FIT;
- Wszystkim Wolontariuszom i Wolontariuszkom;
- Oraz naszym sponsorom, bez których nasza loteria nie byłaby możliwa:
U Wiktora, Garden, Fanaberia, Vitamin Shop, Auto Center MARIOL, Kwiaciarnia Camille, Sala Zabaw SUPER KIDS, Tech, Toys World, Fryzjer u Madzi, Atelier Eco, Pracownia Urody, Zieleniak Smyk, Sanit, Biurpackexpress, Narzędziownia, Drukarnia Intergraf, Strefa Elektroniki, Fala EM, Fotomotyw, Siłownia Colloseum,Siłownia SKY LINE,,Looksus Day Spa-Fit.com, Zakład Fryzjerski Małgorzata Rudzińska, Zakład Kosmetyczny Magnolia, Estilo Księgarnia, Biżuteria Elżbieta Serwin, Pizzeria Dino's, Pizzeria Włoska Robota, Pizzeria Itallo, Studio Nefra, Just Style, Viva La Pizza, Drogeria Sekret Urody, Violetta Dessauer, Bartosz Ceberak, 4 F, Extra Budka, Like It - Kosmetyka Mobilna, Piekarnia "SZCZYGIEŁEK", FOTO BUDKA Michał Żmurek oraz Jubiler Niewęgłowski.
Szczególne podziękowania składamy na ręce (i nogi;)) uczestników i mamy nadzieję spotkać się ponownie za rok.

 

22.01.2017 r.
Ferie na sportowo 2017 z LKP SKALAR

W dniach 16-20.01.2017 r. Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie zorganizował "Ferie na sportowo 2017". Udział w nich wzięło 45 dzieci, głównie z klas pływackich IIs i IIIs z SP3 Lubartów. Atrakcje jakie czekały na dzieci to: gry i zabawy na pływalni MOSiR Lubartów, gry i zabawy na hali sportowej, gra w tenisa stołowego, gry planszowe, seans filmowy. Największą atrakcją były wyjazdy we wtorek i czwartek na naukę i doskonalenie jazdy na nartach na stok do Rąblowa. To dopiero były emocje! Pod nadzorem instruktorów narciarstwa dzieci uczyły się zjeżdżać, hamować i panować nad nartami, bowiem dla części z nich były to pierwsze kroki na nartach. Drugiego dnia w większości całkiem nieźle sobie już radziły. Adrenalina towarzyszyła każdemu, a drobne, bezbolesne upadki były powodem śmiechu i jeszcze większą zachętą do dalszej jazdy. Mamy nadzieję, iż były to niesamowite i niezapomniane chwile.
Serdeczne podziękowania dla Dyrektora MOSiR Lubartów Pana Janusza Sysy za udostępnienie pływalni oraz Dyrektora SP3 Lubartów Pana Mariana Bobera za udostępnienie hali sportowej i obiektów szkolnych.
W organizacji ferii pomagali: Krystyna Bunia-Maleszyk, Danuta Bogusz, Karina Janeczek, Karolina Gierach, Marek Kubik, Sylwester Szczuchniak, Krzysztof Szabała, Krzysztof Gierach, Marek Budka. Serdeczne podziękowania dla nich za pomoc

 

29.12.2016 r.
Wyjazd na trampoliny "Maniaskakania" do Lublina

W dniu 28.12.2016 r. Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy SP3 Lubartów zorganizował wyjazd na trampoliny "Maniaskakania" do Lublina. Zabawa na trampolinach była świetnym treningiem ogólnorozwojowym dla grupy 50 dzieci z Klubu oraz klas sportowych IIs i IIIs SP3 Lubartów. Większość uczestników wyjazdu była pierwszy raz na tego typu atrakcji. Dużo dobrej zabawy oraz uśmiech towarzyszyły dzieciom przez 2 godziny skakania. Serdeczne podziękowania dla opiekunów za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Warto wspomnieć, iż klub pływacki SKALAR w roku 2016 organizował wiele atrakcji dla swoich członków. W roku 2017 na dzieci czekają kolejne.


07.12.2016 r.
Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie

W dniu 06.12.2016 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się "Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie". Frekwencja dopisała, było ponad 80 uczestników z przedszkoli i szkół podstawowych. Na każde dziecko czekało dużo dobrej zabawy, dyplomy za udział oraz paczki od Św. Mikołaja. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki SKALAR wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Serdeczne podziękowanie dla dyrekcji MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni oraz dyrekcji IILO w Lubartowie za udostępnienie nagłośnienia. Warto wspomnieć o wolontariuszach (pomocnikach Św. Mikołaja) bez których nie byłaby możliwa organizacja imprezy. Warto wspomnieć, iż LKP SKALAR dla swoich członków w dniu 03.12.2016 r. zorganizował również Mikołajki klubowe, w których wzięło udział około 250 dzieci i młodzieży.


17.10.2016 r.
IV Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

Na pływalni MOSiR Lubartów 15 października zorganizowano „IV Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa”. W zawodach wzięło udział 132 zawodników i zawodniczek z klubów UKS AQUA Ryki, MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski, ULKS Mazowsze Miętne, OLIMPIA Lublin, MEDUZA Poniatowa, ORKA Lubartów, SKALAR Lubartów oraz szkół miasta Lubartowa i okolic. Liczną grupę stanowili uczniowie z klas pływackich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartowa. Oficjalnie imprezę otworzył Zastępca Burmistrza Miasta Lubartów – Radosław Szumiec.
Zawody rozegrane zostały od najmłodszych roczników z podziałem na dziewczyny i chłopców. Za trzy pierwsze miejsca były medale i dyplomy oraz za pierwsze miejsce w każdej konkurencji puchar. Dla wszystkich uczestników były dyplomy za udział. Przy wyjściu z pływalni czekały słodkie drożdżówki dla wszystkich uczestników. Imprezę finansowo wsparli: Gmina Miasto Lubartów, Restauracja Stara Łaźnia, Piekarnia Szczygiełek. Patronem medialnym był Tygodnik Lubartowiak oraz portal internetowy www.lubartow24.pl.
Szczególne podziękowania należą się Januszowi Sysie – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni oraz Halinie Zdunek – Dyrektorowi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie za pomoc w sprawnym zorganizowaniu imprezy. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów.12.06.2016 r.
Wyjazd integracyjny na zakończenie sezonu 2015/2016

W sobotę 11.06.2016 r. na Ośrodku Wypoczynkowym "Marta" w Firleju odbyła się impreza integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego 2015/2016. W imprezie wzięło udział ok. 200 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Wśród atrakcji były kajaki, rowery trójkołowe, boiska do siatkówki. Największą popularnością cieszył się Pan Przygoda, który wspólnie ze swoim pomocnikiem organizował dla dzieci gry i zabawy. Niektóre były trudne, niektóre śmieszne. Po dużej dawce dobrej zabawy na uczestników czekały kiełbaski z grilla, napoje oraz lody. Jak co roku na zakończenie sezonu pływackiego sympatycy klubu spędzili czas rodzinnie w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc. Podziękowania również dla Wypożyczalni Kajaków "Tomi" za udostępnienie kajaków. Za udostępnienie atrakcji na czas imprezy i miłą, rodzinną atmosferę dziękujemy właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego "Marta". Do zobaczenia za rok.


10.06.2016 r.
Festiwal Kinder Sport

W dniu 08.06.2016 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych miasta Lubartowa pt. "Festiwal Kinder Sport". Impreza miała na celu promocję kampanii "Radość pływania". Tutaj nie liczyły się umiejętności pływania lecz dobra zabawa. Imprezę otworzył Dyrektor SP3 Lubartów Pan Marian Bober. Wśród zaproszonych gości była również V-ce Dyrektor SP3 Lubartów Pani Barbara Kurant. Łączna liczba uczestników, która wzięła udział w zabawach to 220 dzieci z klas I-III szkół podstawowych miasta Lubartowa. Dla jeszcze nieoswojonych z wodą dzieci czekały zabawy na najpłytszej części basenu. Uczestnicy oswojeni z wodą mogli spróbować swoich sił w zabawach ze skakaniem lub pływaniem na materacach, łódkach lub z dużymi piłkami. Każda osoba dostała dyplom, słodkie upominki oraz przy wyjściu z basenu czekały drożdżówki. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie.
Serdeczne podziękowania dla Dyrektora MOSiR Lubartów Pana Janusza Sysa za udostępnienie pływalni, Klubu Aktywnych ART-FIT za udostępnienie nagłośnienia oraz wychowawcom i opiekunom za pomoc w sprawnych przeprowadzeniu imprezy.


05.06.2016 r.
Dzień dziecka na wesoło

W dniu 04.06.2016 r. na pływalni MOSiR Lubartów z okazji Dnia Dziecka Lubartowski Klub Pływacki SKALAR zorganizował dla dzieci i młodzieży "Dzień dziecka na wesoło". Ponad 200 dzieci bawiło się w sobotę w godzinach 8.35-14.20. Do dyspozycji były dmuchane materace, łódeczki, siatkówka, kosze, koła, piłki. Wśród atrakcji była również podwodna sesja zdjęciowa dla chętnych. Był również czas w wodzie na relaks i odpoczynek. Wszyscy uczestnicy wychodzili z wody zadowoleni i uśmiechnięci.


05.06.2016 r.
Rodzinne pływanie dla dzieci z rocznika 2008 i młodszych - VII edycja

W dniu 03.06.2016 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa "Rodzinne pływanie", która przeznaczona była dla dzieci 8 letnich i młodszych oraz ich opiekunów. Celem imprezy była popularyzacja pływania u dzieci z rocznika 2008 i młodszych, spędzanie wolnego czasu z rodzicami w sposób zorganizowany oraz rozwijanie nawyku „aktywnego wypoczynku”. "Rodzinne pływanie" przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, nurkowanie pod nogami opiekunów, wyławianie krążków z dna basenu oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Dużo śmiechu sprawili opiekunowie. Na koniec imprezy mogli spróbować swoich sił w utrzymywaniu się na dużych piłkach. Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, słodycze oraz upominki. Dzięki Piekarni "Szczygiełek" przy wyjściu z basenu na dzieci czekały pączki.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki "SKALAR" przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Impreza współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sysy Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy. Dla Klubu Aktywnych ART-FIT podziękowania za udostępnienie nagłośnienia.


08.03.2016 r.

II CHARYTATYWNY MARATON PŁYWACKI "Pływamy dla... podopiecznych Fundacji STELLA "

W sobotę dnia 5 marca, z inicjatywy LKP SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie, odbył się II Charytatywny Maraton Pływacki "Pływamy dla... podopiecznych Fundacji STELLA". Oprócz popularyzacji pływania, celem imprezy była zbiórka pieniędzy na rehabilitację dla podopiecznych Fundacji STELLA. Warunkiem wstępu było uiszczenie opłaty w wysokości co najmniej 10 złotych. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki, Z-ca Burmistrza Miasta Lubartowa Pan Radosław Szumiec, Dyrektor MOSiR Lubartów Pan Janusz Sysa oraz Prezesi LKP SKALAR Pani Iwona Tarkowska, Fundacji STELLA im. Agaty Orłowskiej Pani Monika Puchacz, Klubu Aktywnych ART-FIT Pani Aleksandra Berger. W imprezie wzięło udział 81 uczestników. Udało się zebrać 2100 zł. W sumie wszyscy pływający przepłynęli razem 174 km 675 metrów (w tamtym roku 156 km 550 metrów). W kategorii dzieci najwięcej przepłynęli wśród chłopców Bartomiej Cybul 4400 m, wśród dziewcząt natomiast Alicja Waśkowicz 3850 m. W kategorii dorosłych wśród mężczyzn Michał Chudek i Radosław Gliwka 10000 m, natomiast wśród kobiet Małgorzata Sternik 7600 m. W czasie pływania przeprowadzona była loteria z fantami, których fundatorami byli Pizzeria Primo, Jubiler Niewęgłowscy, Salon optyczny STYL OPTYK. Finansowo imprezę wsparła Restauracja STARA ŁAŹNIA. Na zakończenie imprezy wszyscy pływający otrzymali dyplomy z wypisanym przepłyniętym dystansem. Dla wszystkich uczestników były drożdżówki ufundowane przez Piekarnię SZCZYGIEŁEK oraz woda, ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Impreza rozpoczęła się w sobotę o godzinie 19.30 a zakończyła wraz z wyjściem z wody ostatniego pływaka w niedzielę o godzinie 2.30.
LKP SKALAR bardzo dziękuje MOSiR Lubartów za udostępnienie basenu i zabezpieczenie imprezy, Klubowi Aktywnych ART-FIT, Fundacji STELLA, II Liceum Ogólnokształcącemu, Szkole Podstawowej Nr 3 w Lubartowie, wolontariuszom i wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do ufundowania drobnych upominków dla pływających oraz zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych edycjach maratonu.

 

09.12.2015 r.
Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie

Aż 90 dzieci bawiło się we wtorek 08.12.2015 r. na pływalni MOSiR Lubartów. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki SKALAR wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Były dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Był również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pan Janusz Gierach, który przywitał wszystkich uczestników oraz opiekunów przybyłych na mikołajki. Wspomniał o tym, iż pływanie w Lubartowie jest bardzo popularne i od paru lat dynamicznie się rozwija. Dla każdego uczestnika czekało dużo dobrej zabawy, dyplomy za udział oraz paczki od Św. Mikołaja. Oto dobroczyńcy, dzięki którym udało się zorganizować imprezę: Gmina Miasto Lubartów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie, Lubartowski Klub Pływacki SKALAR, OKNO PLAST Arkadiusz Gajos, Barbara i Sławomir Ziębowicz, Restauracja STARA ŁAŹNIA. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Gieracha za udostępnienie pływalni oraz Dyrektor II LO w Lubartowie Pani Halinie Zdunek za użyczenie nagłośnienia. Warto wspomnieć o wolontariuszach: Wiola, Krzysiu dziękujemy.


02.11.2015 r.
III Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa

W dniu 31.10.2015 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się Zawody Pływackie "III Mistrzostwa w pływaniu o puchar Burmistrza Miasta Lubartowa". W zawodach wzięło udział 140 zawodników i zawodniczek z klubów MEDUZA Poniatowa, UKS AQUA Ryki, MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski, OLIMPIA Lublin, ORKA Lubartów, SKALAR Lubartów oraz szkół miasta Lubartowa i okolic. Liczną grupę stanowili uczniowie z klas pływackich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartowa.
Zawody rozegrane zostały od najmłodszych roczników z podziałem na dziewczyny i chłopców. Za trzy pierwsze miejsca były medale i dyplomy oraz za pierwsze miejsce w każdej konkurencji statuetka. Dla wszystkich uczestników były dyplomy za udział. Przy wyjściu z pływalni czekały słodkie rogaliki dla wszystkich uczestników. Imprezę finansowo wsparli: Gmina Miasto Lubartów, Restauracja Stara Łaźnia, Piekarnia Szczygiełek. Patronem medialnym był Tygodnik Lubartowiak oraz portal internetowy www.lubartow24.pl.
Szczególne podziękowania należą się Panu Januszowi Gierachowi - dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni oraz Pani Halinie Zdunek - dyrektorowi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie za udostępnienie nagłośnienia. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów. W zakładce Galeria znajdują się zdjęcia z imprezy.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!28.08.2015 r.
Zawody pływackie „Lubartowska Wakacyjna Liga Pływacka 2015”

W dniu 27.08.2015 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyła się Lubartowska Wakacyjna Liga Pływacka 2015 - IV edycja. Była to ostatnia edycja zawodów, więc przyszedł czas na podsumowanie i rozdanie nagród.
W każdy czwartek sierpnia dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe miały możliwość spędzenia czasu wolnego aktywnie w sposób zorganizowany. Nie miejsca były najważniejsze a dobra zabawa. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodycze. Za miejsce pierwsze była statuetka, za drugie i trzecie natomiast były medale w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oprócz samej rywalizacji zawodnicy i zawodniczki po zawodach mieli czas na zabawę i odpoczynek w wodzie. Nagrody oraz dyplomy wręczał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pan Janusz Gierach. Warto wspomnieć również o wolontariuszach bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie imprezy. Podziękowania dla Krzysztofa Gieracha, Wioletty Dessauer, Magdy Stelmach, Radka Włocha, Tomka Majchera.
Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie, Lubartowski Klub Pływacki SKALAR oraz NETGRAPH.14.06.2015 r.
Wyjazd integracyjny na zakończenie sezonu 2014/2015

W sobotę 13.06.2015 r. na przystani kajaków "Tomi" w Wólce Rokickiej odbyła się impreza integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego 2014/2015. W imprezie wzięło udział ok. 200 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Wśród atrakcji były między innymi: dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek, boisko do siatkówki plażowej, paintball, strzelanie z łuków. Największą atrakcją był Pan Balonik, który z balonów potrafi zrobić wszystko. W kolejce do niego stały zarówno dzieci jak i rodzice. Na pamiątkę można było zrobić zdjęcia w fotobudce. Do dyspozycji robiących sobie zdjęcia były różne przebrania oraz śmieszne okulary. Pan Rysio serwował przez cały czas trwania imprezy smaczne kiełbaski z grilla. Smacznym akcentem była również zupa pomidorowa. Pogoda dopisała, uczestnicy również. Cała impreza upłynęła w bardzo miłej atmosferze.
Warto wymienić wolontariuszy bez których nie było by możliwe zorganizowanie tak fajnej imprezy: Magda Stelmach, Kamil Bronisz, Radek Włoch, Krzysio Zbiciak, Ryszard Gierach, Kinga Jóźwiak, Hubert Jóźwiak, Ola Stepniewska - serdecznie Wam dziękujemy.
Za udostępnienie atrakcji na czas imprezy i miłą, rodziną atmosferę dziękujemy właścicielowi Wypożyczalni Kajaków "Tomi" Panu Tomkowi. Do zobaczenia za rok.


02.06.2015 r.
Dzień dziecka na wesoło

W dniu 01.06.2015 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa "Dzień dziecka na wesoło", która skierowana była do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Wśród 63 uczestników znalazły się również dzieci, które pierwszy raz były na basenie. Celem imprezy było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, popularyzacja pływania wśród dzieci, spędzenie czasu wolnego w sposób zorganizowany oraz rozwijane nawyku „aktywnego wypoczynku”. Dla najmłodszych uczestników były gry i zabawy w wodzie. Dzieci nieco starsze oraz oswojone z wodą mogły spróbować swoich sił w wyścigach: w kołach, na motorówkach dmuchanych, z rękawkami trzymanymi w dłoniach. Wśród konkurencji były także zabawy z nurkowaniem oraz skakaniem do wody. Dla wszystkich były dyplomy, słodycze oraz słodki poczęstunek. Impreza współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Gieracha Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy i udostępnienie nagłośnienia. Do zobaczenia za rok.


01.06.2015 r.
Rodzinne pływanie już po raz 6

W dniu 29.05.2015 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyła się impreza rekreacyjno sportowa "Rodzinne pływanie", która przeznaczona była dla dzieci 8 letnich i młodszych oraz ich opiekunów. Celem imprezy była popularyzacja pływania u dzieci z rocznika 2007 i młodszych, spędzanie wolnego czasu z rodzicami w sposób zorganizowany oraz rozwijanie nawyku "aktywnego wypoczynku".
"Rodzinne pływanie" przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie. Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, nurkowanie pod nogami opiekunów, przesuwanie krążków po dnie basenu kijem do unihokeja oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Dużo śmiechu sprawili opiekunowie. Na koniec imprezy mogli spróbować swoich sił w pływaniu na małych dmuchanych motorówkach.
Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, słodycze oraz upominki. Przy wyjściu z basenu na dzieci czekały drożdżówki.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki "SKALAR" przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Impreza współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Gieracha Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy i udostępnienie nagłośnienia.


26.01.2015 r.

I Charytatywny Maraton Pływacki "Pływamy dla...Julki Piskorskiej"

W sobotę dnia 24 stycznia, z inicjatywy LKP SKALAR, odbył się I CHARYTATYWNY MARATON PŁYWACKI "Pływamy dla...Julki Piskorskiej", z którego całkowity dochód został przeznaczony na ratowanie jej nóżek. Warunkiem wstępu było uiszczenie opłaty w wysokości co najmniej 10 złotych i amatorów pływania nie zabrakło. W sumie wszyscy pływający przepłynęli razem 156 km 550 metrów. Najmłodszym uczestnikiem maratonu był Artur Gryzio, który przepłynął 250 metrów, a najstarszym pan Krzysztof Machoń i przepłynął 2050 metrów. W kategorii dzieci najwięcej przepłynęli Aleksandra Lato, Cybul Bartłomiej i Brodawka Błażej - wszyscy po 4450 metrów. W kategorii dorosłych niekwestionowanym rekordzistą wśród mężczyzn został pan Marzęda Marcin z wynikiem 10100 metrów, natomiast wśród kobiet pani Julia Gryzio z wynikiem 2125 metrów. Na zakończenie imprezy wszyscy pływający otrzymali dyplom i wzięli udział w loterii fantowej, losując drobne upominki ufundowane przez licznych sponsorów. Dzięki ofiarności pływających i nie tylko, do puszek udało się zebrać kwotę 1841 złotych 50 groszy, co organizatorzy z własnych funduszy zaokrąglili do 2000 złotych i taka kwota została przekazana na konto Julki Piskorskiej.
LKP SKALAR bardzo dziękuje MOSiR Lubartów za udostępnienie basenu i zabezpieczenie imprezy, Urzędowi Miasta za pomoc finansową, Klubowi Aktywnych "ART-FIT", II Liceum Ogólnokształcącemu, Szkole Podstawowej Nr 3 w Lubartowie, wolontariuszom i wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do ufundowania drobnych upominków dla pływających oraz zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych edycjach maratonu.


12.01.2015 r.
Wyjazd na basen do Parczewa

W dniu 11.01.2015 r. Lubartowski Klub Pływacki zorganizował dla swoich członków wyjazd na basen do Parczewa. Do dyspozycji dzieci były baseny, zjeżdżalnia oraz jacuzi.

 

07.12.2014 r.
Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie

W dniu 6 grudnia 2014 r. na basenie MOSiR Lubartów odbyły się „Mikołajkowe gry i zabawy w wodzie”. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. W grach i zabawach wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli miasta Lubartowa. Wśród ciekawych konkurencji były: wyścigi, sztafety basenowe, wyławianie przedmiotów z dna basenu, przerzucanie piłkami oraz wodny mecz piłki. Cel imprezy został osiągnięty. Dzieci aktywne spędziły wolny czas, z dala od komputera i telewizora. Na koniec każdy z uczestników otrzymał paczkę od Świętego Mikołaja. Imprezę zorganizowano z środków Urzędu Miasta Lubartów.


19.10.2014 r.
Zawody pływackie „II Mistrzostwa w pływaniu o puchar Burmistrza Miasta Lubartowa"

W dniu 18.10.2014 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się Zawody Pływackie "II Mistrzostwa w pływaniu o puchar Burmistrza Miasta Lubartowa" . Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. W zawodach wzięło udział 160 zawodników i zawodniczek z klubów SKP MEDUZA Poniatowa, ORKA Lubartów, SKALAR Lubartów oraz szkół miasta Lubartowa i okolic. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartowa.
Zawody rozegrane zostały od najmłodszych roczników z podziałem na dziewczyny i chłopców. Za trzy pierwsze miejsca były medale i dyplomy oraz za pierwsze miejsce w każdej konkurencji statuetka. Dla wszystkich uczestników były dyplomy za udział. Na koniec imprezy odbyła się loteria z upominkami. Przy wyjściu z pływalni czekały pączki dla wszystkich uczestników. Imprezę finansowo wsparli: Urząd Miasta Lubartów, Maszyny Budowlane Dawid Gwóźdź, Restauracja Stara Łaźnia, Firma TRYKACZ, Cukiernia Pani Ewy Bigoraj, Drukarnia PEGWAN, OKNOPLAST, WIBRO, BiS Ziębowicz. Patronem medialnym był Tygodnik Lubartowiak oraz portal internetowy www.lubartow24.pl.
Szczególne podziękowania należą się Panu Januszowi Gierachowi - dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni oraz Pani Halinie Zdunek - dyrektorowi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie za udostępnienie nagłośnienia. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów.22.06.2014 r.
Wyjazd integracyjny na zakończenie sezonu 2013/2014

W sobotę 21.06.2014 r. na Ośrodku Wypoczynkowym "Marta" w Firleju odbyła się impreza integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego 2013/2014. W imprezie wzięło udział ok. 200 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Wśród atrakcji były między innymi: dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek, boiska do siatkówki plażowej, pokaz pierwszej pomocy. Największą atrakcją był pies ratownik oraz pokaz ratowania osób tonących przez sympatycznego czworonoga. Nowofundland o imieniu Maykel przyjechał do nas z Legionowa z Panią Agatą Izdebską. Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Józwiaka oraz właścicielom Ośrodka "Marta" do dyspozycji były również rowerki i kajaki. Dla rodziców oraz dzieci był aerobik. Na koniec były kiełbaski z grilla, napoje oraz lody. Cała impreza upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc: Pani Magdzie Gryzio (Skyline), Bartkowi Florkowi, Arkadiuszowi Lecowi, Maciejowi Paskowi, Adrianowi Kulce oraz Dawidowi Borkowskiemu. Podziękowania również dla Wypożyczalni Kajaków "Tomi" za udostępnienie kajaków. Za udostępnienie atrakcji na czas imprezy i miłą, rodziną atmosferę dziękujemy właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego "Marta".


02.06.2014 r.
Dzień dziecka na wesoło

W dniu 01.06.2014 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Dzień dziecka na wesoło”. Skierowana była do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy brali udział w wyścigach w kołach oraz na materacach na 25m. Każde dziecko na koniec mogło spróbować swoich sił w utrzymywaniu się na dużych piłkach. Dla wszystkich były dyplomy, słodycze oraz słodki poczęstunek. Za I miejsce w każdej kategorii wiekowej były nagrody rzeczowe. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie.


16.05.2014 r.
V Edycja "Rodzinnego Pływania" dla dzieci 8 letnich i młodszych

W dniu 15.05.2014 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyła się impreza rekreacyjno sportowa „Rodzinne pływanie”, która przeznaczona była dla dzieci 8 letnich i młodszych oraz ich opiekunów.
Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. Wśród zaproszonych gości był Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pan Janusz Gierach.
„Rodzinne pływanie” przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie. Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, nurkowanie pod nogami opiekunów, wyławianie krążków z dna basenu oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Dużo śmiechu sprawili opiekunowie. Na koniec imprezy mogli spróbować swoich sił w utrzymywaniu się na dużych piłkach.
Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, słodycze oraz upominki. Przy wyjściu z basenu na dzieci czekały pączki oraz drożdżówki ufundowane przez piekarnię Pani Ewy Bigoraj.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Lubartów, Firmę Dawid Gwóźdź – Maszyny Budowlane, Restaurację „Stara Łaźnia”, Państwa Sławomira i Barbarę Ziębowicz, Przedsiębiorstwo WOL-MAT Emil Woliński.
Serdeczne podziękowania dla Pana Ryszarda Gieracha za udostępnienie nagłośnienia oraz Pana Janusza Gieracha Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas imprezy.
Impreza organizowana była w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodziny.


03.02.2014 r.
Wyjazd do Multikina na film w 3D "Piłkarzyki rozrabiają"

Dnia 02.02.2014 r. Lubartowski Klub Pływacki "SKALAR" zorganizował wyjazd do Multikina do Lublina na film w 3D "Piłkarzyki rozrabiają". Hiszpańsko-argentyńska animacja okazała się wyjątkową propozycją dla małoletnich fanów piłki nożnej. Nie dość, że ukazała dzieciom pozytywne strony gier zespołowych, to jeszcze bawiła karykaturalnymi sylwetkami legendarnych piłkarzy. Dla fanów piłki nożnej prawdziwym rarytasem było pojawienie się Dariusza Szpakowskiego w roli komentatora meczu.27.10.2013 r.
Zawody pływackie "I Mistrzostwa w pływaniu o puchar Burmistrza Miasta Lubartowa"

W dniu 26.10.2013 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się Zawody Pływackie
„I Mistrzostwa w pływaniu o puchar Burmistrza Miasta Lubartowa”. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. Wśród zaproszonych gości byli Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pan Janusz Gierach oraz Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie Pani Halina Zdunek.
W zawodach wzięło udział 179 zawodników i zawodniczek z klubów SKP MEDUZA Poniatowa, DELFIN Lublin, ORKA Lubartów, SKALAR Lubartów oraz szkół miasta Lubartowa i okolic. Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie.
Zawody rozegrane zostały od najmłodszych roczników z podziałem na dziewczyny i chłopców. Za trzy pierwsze miejsca były medale i dyplomy oraz za pierwsze miejsce w każdej konkurencji puchar. Dla wszystkich uczestników były dyplomy za udział. Były również nagrody dla najmłodszych uczestników zawodów oraz loteria z upominkami. Przy wyjściu z pływalni czekały drożdżówki i pączki dla wszystkich uczestników.
Sponsorami imprezy byli Urząd Miasta Lubartów, Maszyny Budowlane Dawid Gwóźdź, Firma Klinex, Restauracja Stara Łaźnia, Przedsiębiorstwo WOL-MAT, Klub Radnych, Sklep sportowy GAZA SPORT, Firma TRYKACZ oraz Cukiernia Pani Ewy Bigoraj. Zawody zorganizowane były w związku z obchodami 470-lecia Miasta Lubartowa. Serdecznie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów oraz dla Pana Ryszarda Gieracha za udostępnienie nagłośnienia i koordynowanie pracy biura zawodów. Partnerami medialnymi byli NETGARF, Kanal S, www.lubartow24.pl, Tygodnik „Lubartowiak”, Tygodnik „Wspólnota”. W wyżej wymienionych mediach umieszczone zostały informację na temat imprezy. Wszystkie informację zostały umieszczone również na stronie klubu: www.lkp-skalar.pl.27.05.2013 r.
1 Urodziny LKP SKALAR w Ośrodku Leśna Ryba

W niedzielę 26.05.2013 r. w Ośrodku Leśna Ryba w Jedlance odbyły się 1 urodziny Lubartowskiego Klubu Pływackiego SKALAR. Na imprezę przybyło ok . 150 osób. Wśród nich dzieci, rodzice, sympatycy lubartowskiego klubu. Każdy kto przyjechał mógł spróbować swoich sił na parku linowym od najprostszych tras do najtrudniejszych. Do dyspozycji były również rowerki i kajaki. Ciekawe zajęcia ruchowe dla dzieci poprowadziła Pani Ilona Działa (utytułowana zawodniczka taekwondo trenująca w klubie MKS LEWART). Warto wspomnieć również o udostępionym boisku dla dzieci, które cieszyło się sporą popularnością. Na koniec były kiełbaski z grilla, napoje oraz ogromny tort (na którym był natrysowany skalar). Cała impreza upłynęła w bardzo miłej atmosferze. I co najważniejsze pogoda dopisała. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc: Ilonie Dziale, Bartkowi Florkowi, Magdalenie Wołyniec, Arkadiuszowi Lecowi, Maciejowi Paskowi oraz Pawłowi Urbanowi. Za zrobienie pięknego tortu słowa uznania należą się Pani Danucie Brodziak. Za udostępnienie atrakcji na czas imprezy i miłą, rodziną atmosferę dziękujemy właścicielom Ośrodka Leśna Ryba.


18.03.2013 r.
IV edycja „Rodzinnego pływania” dla dzieci z rocznika 2008-2005

W dniu 17.03.2013 r. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie już po raz czwarty odbyła się impreza rekreacyjno sportowa „Rodzinne pływanie”, która przeznaczona była dla dzieci z rocznika 2008-2005 oraz ich opiekunów. „Rodzinne pływanie” przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie.
Impreza przyciągnęła na pływalnie 70 uczestników (35 dzieci, każde z jednym opiekunem). Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, pływanie w kołach ratunkowych, wyławianie krążków z dna basenu oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Dużo śmiechu sprawili opiekunowie. Na koniec imprezy siedząc lub leżąc na kołach ratunkowych musieli (korzystając z lin) przeciągnąć się z jednej strony basenu na drugi.
Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, medal, słodycze oraz upominki. Przy wyjściu z basenu na dzieci czekały pączki oraz drożdżówki ufundowane przez piekarnię Pani Ewy Bigoraj.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Lubartów, Dawid Gwóźdź – Maszyny Budowlane, Przedsiębiorstwo WOL-MAT Emil Woliński, Firmę „Klinex”, Restaurację „Stara Łaźnia”, Państwo Cybul, Państwo Nankiewicz.
Warto wspomnieć o wolontariuszach, którzy pomagali podczas imprezy: Karolina Rogalska, Maciej Pasek, Artur Sadurski.
Serdeczne podziękowania dla Pana Ryszarda Gieracha za udostępnienie nagłośnienia oraz Pana Janusza Gieracha Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas imprezy.


03.03.2013 r.
Wewnątrzklubowe Zawody Pływackie LKP "SKALAR"

W ramach zajęć w dniu 02.03.2013 r. na basenie MOSiR Lubartów odbyły się Wewnątrzklubowe Zawody Pływackie LKP "SKALAR". Dzieci i młodzież podzielona była na dwie grupy. Łącznie w zawodach wzięło udział 170 zawodników i zawodniczek.
W pierwszej turze startowały dzieci w stylu dowolnym i grzbietowym na 12,5 m. Była możliwość pływania z deską lub makaronem.
W klasach I i młodszych w stylu dowolnym: I miejsce Bronisz Nicol, II miejsce Marciniak Natalia, III miejsce Smyk Mateusz, w stylu grzbietowym: I miejsce Mazurek Maciej, II miejsce Bronisz Nicol, III miejsce Marciniak Natalia.
W klasach II w stylu dowolnym: I miejsce Rysiowski Kamil, II miejsce Rysiowska Sylwia, III miejsce Kasztelański Bartosz, w stylu grzbietowym: I miejsce Kielar Olga, II miejsce Kowalik Katarzyna, III miejsce Rysiowski Kamil.
W klasach III w stylu dowolnym: I miejsce Pydyś Oliwia, II miejsce Zielińska Oliwia, III miejsce Dubiel Aleksandra, w stylu grzbietowym: I miejsce Białek Katarzyna, II miejsce Baran Amelia, III miejsce Krupa Amelia.
W klasach IV w stylu dowolnym: I miejsce Demucha Maksymilian, II miejsce Topyła Mateusz, III miejsce Waśkowicz Alicja, w stylu grzbietowym: I miejsce Topyła Mateusz, II miejsce Demucha Maksymilian, III miejsce Waśkowicz Alicja.
W drugiej turze startowały dzieci w stylu dowolnym i grzbietowym na 25 m, a w kategorii klas V i starszych na 50 m. Była też możliwość w kategoriach młodszych pływania z deską lub makaronem.
W klasach I i młodszych w stylu dowolnym: I miejsce Cybul Bartłomiej, II miejsce Kowalski Hubert, III miejsce Wetoszka Alicja, w stylu grzbietowym: I miejsce Cybul Bartłomiej, II miejsce Kowalski Hubert, III miejsce Danił Mateusz.
W klasach II w stylu dowolnym: I miejsce Bąbol Szymon, II miejsce Czerski Michał, III miejsce Drozd Łukasz, w stylu grzbietowym: I miejsce Wiechnik Krystian, II miejsce Bąbol Szymon, III miejsce Mazur Weronika.
W klasach III w stylu dowolnym: I miejsce Serwin Zuzanna, II miejsce Bryczek Ernest, III miejsce Małyska Wiktor, w stylu grzbietowym: I miejsce Serwin Zuzanna, II miejsce Bryczek Wiktoria, III miejsce Włodarczyk Michał.
W klasach IV w stylu dowolnym: I miejsce Bliźniuk Katarzyna, II miejsce Lato Aleksandra, III miejsce Dejnecki Dawid, w stylu grzbietowym: I miejsce Lato Aleksandra, II miejsce Dawidek Rafał, III miejsce Budzyńska Zofia.
W klasach V i starszych w stylu dowolnym: I miejsce Lato Szymon, II miejsce Szczęch Mateusz, III miejsce Borowicz Jakub, w stylu grzbietowym: I miejsce Borowicz Jakub, II miejsce Grzegorczyk Jakub, III miejsce Lato Szymon.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: Krzysztof Gierach, Iwona Tarkowska, Karol Sagan, Dariusz Klej, Magdalena Wołyniec, Arkadiusz Lec, Maciej Pasek, Danuta Brodziak.
Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal, dyplom, upominki oraz drożdżówki. Nagrody ufundowali: Dawid Gwóźdź - Maszyny Budowlane, Restauracja "Stara Łaźnia", Państwo Cybul, Państwo Nankiewicz, Pan Marcin Łukanowski, Pani Ewa Bigoraj - Piekarnia, Sklep "Gaza Sport" oraz Pracownia Reklamy "Czarny Kot". Serdecznie podziękowania dla Pana Ryszarda Gieracha za udostępnienie nagłośnienia oraz sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia zawodów.

 

16.12.2012 r.
Wyjazd Mikołajkowy na basen do Parczewa

W dniu 15.12.2012 r. Lubartowski Klub Pływacki zorganizował dla swoich członków wyjazd na basen do Parczewa. Do dyspozycji dzieci były baseny, zjeżdżalnia oraz jacuzi.


16.06.2012 r.

III Edycja "Rodzinnego Pływania" dla dzieci z rocznika 2007-2004

W dniu 15.06.2012 r. na basenie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie już po raz trzeci odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Rodzinne pływanie”, która przeznaczona była dla dzieci z rocznika 2007-2004 oraz ich opiekunów. „Rodzinne pływanie” przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Lubartów Pan Janusz Bodziacki. Impreza przyciągnęła na pływalnie aż 90 uczestników (45 dzieci, każde z jednym opiekunem). Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, wyławianie krążków z dna basenu oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Na koniec imprezy opiekunowie mogli spróbować swoich sił w utrzymywaniu się na dużych piłkach oraz pływaniu na dystansie 25 m stylem dowolnym. Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, słodycze, napoje oraz upominek. Przy wyjściu z basenu na dzieci czekały pączki oraz drożdżówki ufundowane przez piekarnię Pani Ewy Bigoraj.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Lubartów, Przedsiębiorstwo WOL-MAT Emil Woliński, Sklep GAZA-SPORT oraz Piekarnię Pani Ewy Bigoraj.
Serdeczne podziękowania za udostępnienie pływalni na czas imprezy dla Dyrektora SP 3 Lubartów Pana Mariana Bobera.